Przetwornik DAC Topping DX7 Pro [kolor srebrny]

Producent: Topping
 • 2 890,00 zł / szt.
 • szt.
 • Dostępność:
  Produkt dostępny do tygodnia Produkt dostępny do tygodnia
 • Oblicz
Gwarancja: 24 miesiące
 • Dodaj recenzję:
 • DX7 Pro to w pełni zbalansowany DAC oparty na układzie Sabre ES9038Pro. Dodatkowo w urządzeniu wbudowano wzmacniacz słuchawkowy.

  Topping DX7 Pro to model wszechstronny i wydajny. Wiele możliwości połączenia sprawia, że jest to sprzęt idealny do całego systemu Hi-Fi, wspierając pliki o wysokim próbkowaniu i realistyczną reprodukcję dźwięku.

  Główną różnicą między DX7s Topping, a DX7 Pro jest DAC. Nowy model zawiera teraz układ ES9038Pro od ESS, który jest mocniejszy niż ES9038Q2M z DX7. Nowy przetwornik oferuje lepszy stosunek sygnału do szumu i niższy poziom zniekształceń jednocześnie posiadając jeszcze dokładniejsze, bogatsze i wierniejsze odtwarzanie dźwięku. Ponadto ten układ obsługuje wysokie częstotliwości próbkowania. Po stronie interfejsu USB po raz kolejny znajdujemy układ XMOS XU208, dobrze znany audiofilom i oferujący wyjątkowo przejrzyste brzmienie.

  Nowością w DX7 Pro jest układ Bluetooth 5.0 Qualcomm CSR8675. Ten rodzaj łączności jest szczególnie wygodny, ponieważ umożliwia zdalną transmisję bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, w wysokiej jakości dźwięku, ponieważ obsługuje kodeki aptX, aptX LL, aptX HD i LDAC. Te protokoły pozwalają na szybszą, bardziej stabilną transmisję sygnału, ale także, szczególnie w przypadku LDAC, obsługują wyższe częstotliwości próbkowania, ponieważ jest w stanie dekodować strumieniowanie PCM do 24bit 96 kHz (24bit 48 kHz dla aptX HD).

  W zakresie łączności DX7 Pro oferuje wyjątkowo kompletny panel. Na tylnym panelu widać wejście USB-B (XMOS), optyczne I2S, koncentryczne, AES / EBU i antenę Bluetooth. DX7 Pro oferuje wyjścia zbalansowane XLR oraz symetryczne RCA na tylnym panelu. Na przednim panelu urządzenia znajdują się wyjścia słuchawkowe 6,35 mm, zbalansowane gniazdo 4,4 mm i zbalansowane gniazdo XLR 4-pinowe.

  Układ w DX7 Pro został zaprojektowany tak, aby był w pełni zbalansowany. Zatem sekcja analogowa zawiera osobne wzmacniacze operacyjne OPA 1612 dla każdego kanału, a wzmocnienie słuchawek każdego kanału jest przypisane do niezależnego układu TPA6120A2.

  DX7 Pro Topping zapewnia optymalną wydajność wyjścia słuchawkowego dzięki dwóm wzmacniaczom TPA6112A2. Tak więc obsługuje on pliki w najwyżej jakości oraz posiada wzmacniacz, który może obsługiwać większość audiofilskich słuchawek, na 4-pinowym zbalansowanym wyjściu XLR.

  Dzięki temu DX7 Pro oferuje niższe podkoloryzowanie dźwięku, a tym samym dokładniejszą reprodukcję, bardzo niskie zniekształcenia i wysoką liniowość. Zyskuje na dynamice, szczegółowości oraz neutralności.

  Dane techniczne:

  Przetwornik: ES9038Pro
  Częstotliwość próbkowania: 176,4, 192, 352,8, 384, 44,1, 48, 768, 88,2, 96
  Głębia bitowa dźwięku: 16, 18, 20, 24, 32
  Komunikacja: Bluetooth
  Złącza: AES (XLR), cyfrowe złącze koaksjalne, cyfrowe złącze optyczne, IIS, wyjście słuchawkowe, złącze RCA, złącze USB typ B, złącze XLR
  Załączone wyposażenie: antena bluetooth, kabel usb, pilot, przejściówka na duży jack, przewód zasilający
  Szerokość produktu (cm): 22,2
  Wysokość produktu (cm): 4,5
  Głębokość produktu (cm): 17,8
  Waga produktu (g): 1400
  Model: DX7 Pro