Odtwarzacz przenośny Shanling M6 (21) [kolor czarny]

Producent: Shanling
 • 2 699,00 zł / szt.
 • szt.
 • Dostępność:
  Produkt dostępny do tygodnia Produkt dostępny do tygodnia
 • Oblicz
Gwarancja: 24 miesiące
 • Dodaj recenzję:
 • Shanling M6 (21) to odświeżona wersja niezwykle popularnego modelu M6. Nowy przenośny odtwarzacz audio na platformie Android został zamknięty w tej samej, świetnie wykonanej obudowie, ale został wyposażony w bardziej zaawansowany podwójny układ DAC, nowy i mocniejszy moduł wzmacniacza oraz obsługę technologii MQA.

  Duże możliwości dzięki platformie Android

  M6 (21) został oparty na otwartym systemie Android 7.1, co otwiera przed użytkownikami morze możliwości - od korzystania z ulubionych odtwarzaczy audio i equalizerów po usługi strumieniowania muzyki, jak TIDAL, Deezer czy Spotify (także w trybie offline). Shanling zmodyfikował do tego platformę, aby uniknąć problemów powodowanych przez standardowy system konwersję częstotliwości próbkowania. Umożliwia to słuchanie muzyki bez konwersji (nawet do 768 kHz!) we wszystkich aplikacjach i cieszenie się jej wyższą jakością.

  Qualcomm Snapdragon 430 i 4 GB RAM-u

  Shanling M6 (21) działa na układzie głównym Snapdragon 430. To ośmiordzeniowa jednostka firmy Qualcomm, która w parze z 4 GB pamięci RAM, gwarantuje świetną wydajność, płynne działanie systemu oraz bezproblemową obsługę aplikacji multimedialnych. DAP wyposażony jest do tego w 32 GB pamięci wbudowanej, która może rozszerzyć za pomocą kart microSD (nawet do 2 TB).

  Elegancki wygląd i wysoka jakość wykonania

  Model M6 (21) ma tę samą obudowę z odpornego stopu aluminium oraz hartowanego szkła, co standardowy model M6. Wyróżnia się ona świetnie wyprofilowanymi krawędziami, co gwarantuje pewny chwyt, fizycznymi kontrolerami odtwarzacza oraz precyzyjnym pokrętłem głośności, a także diodą sygnalizacyjną na boku. Firma w M6 (21) zadbała o matowe szkło z tyłu i złote pokrętło, dzięki czemu obudowa prezentuje się jeszcze bardziej stylowo.

  Świetnej jakości ekran IPS LCD firmy Sharp

  M6 (21) wyposażony jest w 4,7-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Jest to rozwiązanie firmy Sharp przygotowane w technologii On-Cell, który charakteryzuje się wysoką rozdzielczością, dobrym odwzorowaniem kolorów i wysokim kontrastem, co poprawia widoczność w słońcu. Ekran chroni warstwa hartowanego szkła, a do tego ma on oleofobową powłokę, która zmniejsza ilość zabrudzeń pojawiających się na jego powierzchni (m.in. odcisków palców).

  Podwójny flagowy układ ESS ES9038Q2M

  Shanling M6 (21) wykorzystał podwójny układ DAC ES9038Q2M firmy ESS Technology, który jest jej flagowym mobilnym rozwiązaniem z linii SABRE. Charakteryzuje się bardzo niskim poziomem zniekształceń harmonicznym oraz asynchroniczną konwersją częstotliwości próbkowania, co umożliwia osiągnięcie niezwykle czystego i neutralnego dźwięku.

  Firma w M6 (21) wykorzystała dwa aktywne oscylatory krystaliczne o niskim poziomie szumu fazowego japońskiej firmy KDS oraz autorską technologię FPGA, który zmniejsza różnicę między fazami. Gwarantuje to bardziej precyzyjne działanie zegara i wyższą wydajność przy przetwarzaniu plików PCM (do 32-bit/768 kHz) oraz DSD (do DSD512). Model wspiera do tego technologię MQA (Master Quality Authenticated).

  Nowy moduł wzmacniacza i wyższa moc

  Na potrzeby M6 (21) inżynierowie Shanlinga zaprojektowali nowy moduł wzmacniacza, który jest idealnie dopasowany do nowego układu DAC. Bazuje on na wzmacniaczach precyzyjnych OPA2211 firmy Texas Instruments, które pełnią rolę filtra dolnoprzepustowego oraz sprawdzonych wzmacniaczach operacyjnych ADI AD8397. Gwarantuje to bardziej naturalne brzmienie oraz jeszcze wyższą moc (do 570 mW przy obciążeniu 32 omów).

  Wyjścia słuchawkowe 2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm

  M6 (21) wyposażony jest w aż trzy wyjścia słuchawkowe - standardowe 3,5 mm (single ended) oraz zbalansowane 2,5 mm i 4,4 mm. Użytkownicy nie muszą więc wymieniać kabli w słuchawkach czy korzystać z adapterów, aby wpiąć ulubione słuchawki do odtwarzacza.

  Kondensatory audio najwyższej jakości

  Inżynierowie firmy Shanling Audio projektując model M6 (21) używali tylko wysokiej jakości komponentów, aby zagwarantować świetną jakość dźwięku. Potwierdzają to zastosowane kondensatory, wśród można znaleźć aż cztery kondensatory Silmic II japońskiej firmy ELNA, czy wysokiej jakości rozwiązanie stosowane często w high-endowych produktach Hi-Fi, które poprawiają czystość dźwięku oraz kondensatory tantalowo-polimerowe firmy Panasonic, które są trudniejsze do implementacji niż standardowe rozwiązania, ale mają unikatową charakterystykę, dzięki której pordukty Shanlinga wyróżnia jedwabiście gładkie brzmienie.

  Czysty sygnał oraz niezwykle ciemne tło

  Shanling M6 (21) ma specjalnie zaprojektowany niskoszumowy, wysokoprądowy regulator LDO (low-dropout). Umożliwia on lepszą kontrolę poziomu szumu, co przekłada się na czystszy dźwięk i ciemniejsze tło. Model dzięki temu nie szumi i nie syczy nawet w parze z bardzo czułymi słuchawkami dokanałowymi.

  Aplikacja Shanling Music z wbudowanym korektorem

  M6 (21) dostępny jest z preinstalowaną nową wersją aplikacji Shanling Music. Wyróżnia się ona prostym i szybkim interfejsem, a dodatkowo daje dostęp do wielu zaawansowanych funkcji i ustawień. Program ma m.in. wbudowany 10-pasmowy korektor z szeregiem przygotowanych presetów, co umożliwia użytkownikom łatwą personalizację brzmienia.

  M6 (21) z dwuzakresowym modułem Wi-Fi

  Użytkownicy M6 (21) mogą korzystać z dwuzakresowego modułu Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz), który gwarantuje szybki transfer i stabilne połączenie z siecią. Gwarantuje to bezproblemowo korzystanie z usług streamingu, a do tego Wi-Fi może wykorzystać do szybkiej i prostej aktualizacji oprogramowania poprzez system OTA (Over-the-Air).

  Dwukierunkowy Bluetooth z kodekami LDAC i aptX

  Shanling M6 (21) ma dwukierunkowy moduł Bluetooth, dzięki czemu może działać nie tylko jako nadajnik (do słuchawek), ale i odbiornik (w parze ze smartfonami). Obsługuje on do tego zaawansowane kodeki audio, w tym LDAC, aptX HD i aptX, które wyraźnie poprawiają jakość przesyłanego dźwięku. Dioda na bok urządzenia sygnalizuje ponadto wybrany kodek audio.

  Długi czas pracy i funkcja szybkiego ładowania

  Model M6 (21) wyposażony jest w baterię o pojemności 4000 mAh, co gwarantuje długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu - do 11 godz. dla wyjścia 3,5 mm i do 8 godz. dla wyjść zbalansowanych. Obsługa technologii Quick Charge 3.0 firmy Qualcomm umożliwia z kolei niezwykle szybkie doładowywanie baterii.

  Dane techniczne:

  Komunikacja: Bluetooth, Wi-Fi
  Kodeki: aptX, aptX HD, LDAC, SBC
  Układ DAC: 2 x ESS SABRE ES9038Q2M
  Moc wzmacniacza (mW): 570
  Funkcje: nadajnik Bluetooth, odbiornik Bluetooth
  Obsługiwane serwisy: Deezer, radio internetowe, Spotify, Tidal
  Złącza: jack (4,4 mm), microjack (2,5 mm), minijack (3,5 mm)
  Obsługa kart pamięci: tak
  Wbudowana pamięć (GB): 32
  Zasilanie: akumulatorowe
  Czas pracy (h): 11
  Szerokość produtku (cm): 7,1
  Wysokość produktu (cm): 13,35
  Głębokość produktu (cm): 1,75
  Waga produktu (g): 233
  Model: M6 (21)
  Kolor dominujący: czarny