Odtwarzacz przenośny Shanling M2x [kolor czerwony]

Producent: Shanling
 • 899,00 zł / szt.
 • szt.
 • Dostępność:
  Produkt dostępny do tygodnia Produkt dostępny do tygodnia
 • Oblicz
Gwarancja: 24 miesiące
 • Dodaj recenzję:
 • Shanling M2x to następca bardzo popularnego M2s, który w ofercie Shanlinga zajmie miejsce pomiędzy ultraprzenośnym M0, a flagowym M5s.

  Intuicyjny mTouch 2.0 i dostęp do usługi TIDAL

  Shanling M2x jest już trzecim odtwarzaczem producenta z Państwa Środka, który bazuje na jego autorskim systemie mTouch. Umożliwiło to dobrą optymalizację oprogramowanie oraz stworzenie intuicyjnego interfejsu. System jest do tego systematycznie aktualizowany i wzbogacany o nowe funkcje.

  Współpraca z firmą TIDAL umożliwiła dodatkowo firmie Shanling implementację aplikacji, która daje dostęp do popularnego serwisu streamingu muzyki. Wystarczy połączyć się z siecią i zalogować do usługi, by móc cieszyć ulubionymi kawałkami w wysokiej jakości (odtwarzanie w trybie online).

  Elegancki wygląd i wysoka jakość wykonania

  Shanling M2x ma elegancką obudowę, która nawiązuje do tej z flagowego modelu M5s. Konstrukcję oparto na wytrzymałej ramie precyzyjnie wyciętej z metalu. Wkomponowano w nią przyciski do kontrolowania odtwarzacza, złącze USB typu C, gniazda słuchawkowe, slot na karty z dodatkową osłoną oraz charakterystyczne pokrętło do zmiany głośności, które pełni jednocześnie rolę włącznika.

  Z przodu i z tyłu znaleźć można z kolei warstwy hartowanego szkła 2,5D, których krawędzie idealnie dopasowano do wyprofilowanych boków ramki. Przednia chroni 3,2-calowy ekran dotykowy przygotowany przez firmę LG. Gwarantuje szybką i wygodną obsługę oraz dobrą widoczność w słońcu.

  Shanling M2x pod względem jakości wykonania dorównuje topowemu modelowi M5s, ale jest wyraźnie mniejszy - wymiary to tylko 90 x 60 x 16 mm. Jest to ukłonem w stronę aktywnych użytkowników, którym zależy na niedużym odtwarzaczu, a przy tym oczekują najwyższej jakości dźwięku.

  Wysokiej jakości układ audio i wyjście zbalansowane

  Model M2x jest przystępnym cenowo odtwarzaczem, a mimo to Shanling wyposażył go nie tylko w tradycyjne gniazdo słuchawkowe 3,5 mm (single ended), ale również gniazdo zbalansowane 2,5 mm. Gwarantem świetnej jakości dźwięku jest układ AK4490EN firmy Asahi Kasei Microdevices (AKM). To stosowane w wielu produktach Hi-Fi rozwiązanie o bardzo niski poziomie szumu, które cechuje gładkie, naturalne brzmienie.

  Dobrej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) to nie wszystko. Firma Shanling stworzyła zaawansowany układ audio, w którym wykorzystano również m.in. dwa aktywne oscylatory krystaliczne o niskim poziomie szumu fazowego japońskiej firmy KDS, autorski chip FPGA firmy Shanling (SS1712), który zmniejsza różnicę między fazami, amerykański wzmacniacz operacyjny TI OPA1612 do filtrowania dolnoprzepustowego, a także dwa kondensatory foliowe i dwa polimerowe kondensatory tantalowe firmy Panasonic, które tworzą podwójny obwód, dwa dwukanałowe wzmacniacze operacyjne ADI AD8397, co gwarantuje świetną dynamikę i wysoką moc na wyjściu i cztery makrocząsteczkowe kondensatory tantalowe firmy Panasonic i cztery kondensatory firmy ELNA, które poprawiają czystość dźwięku.

  Osłony wykonane są dodatkowo z miedzianych płytek, które zmniejszają interferencje między poszczególnymi elementami układu, co przekłada się na brak szumu.

  Shanling M2x obsługuje oczywiście filtry dźwiękowe AKM dla AK4490EN oraz pliki DSD do 256, a do tego ma dwa tryby wzmocnienia sygnału. Wspiera on też niemal wszystkie dostępne formaty audio: DSF, DFF, ISO, DXD, APE, FLAC, WAV, AIFF, AIF, DTS, MP3, WMA, ACC, OGG, ALAC, MP2, M4C, AC3, M3U i M3U8.

  Świetny także do zastosowań bezprzewodowych

  Shanling M2x to przenośny odtwarzacz audio, który sprawdza się nie tylko w przypadku przewodowych słuchawek. Wyposażony został on również w moduł Bluetooth, dzięki któremu może służyć jako źródło dźwięku dla słuchawek bezprzewodowych lub odbiornik sygnału w parze ze smartfonami i komputerami.

  Producent zadbał o obsługę wszystkich popularnych kodeków audio: LDAC, aptX i AAC.

  M2x wyposażony jest dodatkowo w moduł Wi-Fi, co umożliwia bezprzewodowe przesyłanie większych plików, strumieniowanie muzyki czy pobieranie aktualizacji przez OTA (Over-the-Air). Nie zabrakło też obsługi standardów DLNA i AirPlay, które ułatwiają współpracę ze smartfonami opartymi na Androidzie i iOS.

  Wisienką na torcie jest bateria, która gwarantuje do 10,5 godzin odtwarzania (7,5 godz. przy korzystaniu ze złącza zbalansowanego). Dobra optymalizacja systemu przekłada się do tego na aż 39 dni pracy w trybie czuwania.

  Dane techniczne:

  Komunikacja: AirPlay, Bluetooth, Wi-Fi
  Kodeki: AAC, aptX, LDAC
  Układ DAC: AKM AK4490EN
  Moc wzmacniacza (mW): 180
  Odtwarzane formaty plików: .ac3, .acc, .aif, .aiff, .alac, .ape, .dsd, .dsf, .dts, .dxd, .flac, .iso, .m3u, .m3u8, .m4c, .mp2, .mp3, .ogg, .wav, .wma
  Funkcje: DLNA
  Obsługiwane serwisy: Tidal
  Złącza: microjack (2,5 mm), minijack (3,5 mm), USB typ C
  Obsługa kart pamięci: tak
  Wbudowana pamięć (GB): brak
  Zasilanie: akumulatorowe
  Czas pracy (h): 10,5
  Załączone wyposażenie: etui, kabel USB
  Szerokość produtku (cm): 6
  Wysokość produktu (cm): 8
  Głębokość produktu (cm): 1,6
  Waga produktu (g): 147
  Model: M2x
  Kolor dominujący: czerwony