Odtwarzacz przenośny HiBy Music R5 Saber [kolor czarny]

Producent: HiBy Music
 • Dostępność:
  Zakończono produkcję Zakończono produkcję
Gwarancja: 12 miesięcy
 • Dodaj recenzję:
 • R5 Saber (R5S) to odświeżona wersja popularnego modelu firmy HiBy, która wyróżnia się nowym strojeniem. Pierwszy R5 to odtwarzacz o ciepłej i gładkiej sygnaturze, a jego wariant Saber gwarantuje wyważony dźwięk, który jest bardziej szczegółowy i klarowny. To bardziej transparentne brzmienie, które jeszcze lepiej oddaje intencje artystów.

  R5S zamknięty jest w tej samej, niezwykle kompaktowej obudowie z odpornego stopu aluminium, która ma ergonomicznie zaokrąglone boki oraz wygodne przyciski funkcyjne. Firma w nowej wersji wykorzystała jednak nowy wzmacniacz operacyjny (OPA1642 zamiast OPA1612), a do zestawu jest teraz dodawane stylowe skórzane etui ochronne (zamiast wykonanego z tworzywa sztucznego).

  HiBy R5 Saber z Androidem i DTA

  Model R5 Saber to przenośny odtwarzacz audio oparty na platformie Android (wersja 8.1). Została ona wzbogacona o program HiBy Music i szereg innych autorskich funkcji (m.in. kodek audio UAT i korektor MSEB), a do tego użytkownicy urządzenia mogą instalować ulubione aplikacje multimedialne ze sklepu Google Play.

  Inżynierowie HiBy wykorzystali do tego architekturę DTA, co umożliwiło obejście konwersji częstotliwości próbkowania systemu Android. Jest to globalna bezstratna technologia wyjściowa, która gwarantuje brak zakłóceń dźwięku na wyjściu i wejściu, które powodować może część funkcji systemu.

  Obsługa streamingu offline

  HiBy R5S umożliwia korzystanie z aplikacji firm trzecich, w tym usług streamingu muzyki, jak TIDAL, Spotify, Deezer czy Qobuz (użytkownicy mogą korzystać także z odtwarzania w trybie offline). Model obsługuje ponadto stumieniowanie w trybie Ultra HD w aplikacji Amazon Music, co wyraźnie poprawia jakość materiału.

  Wsparcie dla technologii MQA

  R5 Saber wspiera standard MQA (Master Quality Authenticated) przy 8-krotnym renderowaniu (8x). Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się wyższej jakości nagraniami, które w pełni oddają intencje artystów, a do tego są zapisane w niedużych plikach (łatwe do strumieniowania i pobierania). HiBy R5 wspiera MQA w usługach TIDAL Masters i Xiami Music.

  Qualcomm Snapdragon 425

  Szybką i sprawną pracę systemu gwarantuje 4-rdzeniowy układ Snapdragon 425 (4 x Cortex-A53 1,4 GHz), który cechuje się przy tym niskim poborem energii. R5 ma 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD (pojedynczy slot obsługujący karty do 512 GB).

  Podwójny układ Cirrus Logic CS43198

  HiBy R5 Saber bazuje na podwójnym układzie CS43198-CNZ z linii MasterHiFI firmy Cirrus Logic. Został on profesjonalnie zaimplementowany jako pakiet QFN, co gwarantuje świetne oddawanie ciepła oraz lepszą jakość dźwięku. Cechuje się ponadto świetnym zakresem dynamicznym (do 130 dB) i niskim THD+N (nawet -115 dB). Wbudowany DSP (Digital Signal Processor) gwarantuje z kolei obsługę DSD do 256 (natywną).

  Niezależny zegar systemowy

  W HiBy R5S wykorzystano podwójny aktywny oscylator kwarcowy firmy NDK o niskim poziomie szumu fazowego oraz układ FPGA o wysokiej wydajności (HBC3000). Wykorzystanie dwóch niezależnych oscylatorów (45,1584 MHz i 49,152 MHz) umożliwiło przygotowanie dwóch zegarów systemowych dla muzyki o różnych częstotliwościach próbkowania. Gwarantuje to niższy jitter, niższy poziom szumu fazowego oraz bardziej precyzyjną konwersję cyfrowo-analogową.

  Wysokiej jakości kondensatory

  Inżynierowie HiBy na potrzeby R5S wykorzystali 4 kondensatory elektrolitowe Panasonic 470 µF jako kondensatory wyjściowe, co poprawia reakcję słuchawek na transjenty o wysokiej energii. W modelu zastosowano do tego aż 11 kondensatorów tantalowych POSCAP (7 x 200 µF oraz 4 x 47 µF) o bardzo niskim poziomie ESR. Umożliwiło to bardziej efektywne filtrowanie zasilania, co przekłada się na czystszy dźwięk.

  Wyjście zbalansowane o dużej mocy

  HiBy R5 Saber wyposażony jest w dwa wzmacniacze operacyjne OPA1642, które pełnią rolę filtrów niskoprzepustowych, oraz dwa moduły wzmacniacza AD8397ARDZ z systemem kontroli i rozpraszania ciepła, co podnosi jakość dźwięku i stabilność na wyjściu. Model ma do tego nie tylko złącze 3,5 mm (single ended), ale i 4,4 mm (balanced) o wyższej mocy - do 564 mW przy 32 Ω lub nawet 1040 mW przy 16 Ω.

  Bluetooth z kodekami UAT, LDAC i aptX

  R5 Saber ma moduł Bluetooth 4.2, który działa dwukierunkowo - DAP może działać zarówno jako nadajnik, jak i odbiornik sygnału. Wspiera on dodatkowo nie tylko popularne kodeki audio, jak LDAC, aptX, AAC i SBC, ale również standard UAT.

  Rozwiązanie UAT, czyli Ultra Audio Transmission, to stworzony przez HiBy kodek audio, który gwarantuje najwyższą jakość przesyłu dźwięku po Bluetooth. Wspiera dźwięk do 192 kHz i cechuje się przepływnością do 1,2 Mb/s, a do tego ma funkcję automatycznego optymalizowania transmisji w zależności od wybranych treści.

  Tryb DAC-a po USB i wyjście liniowe

  Model R5 Saber wyposażony jest w złącze USB typu C i może działać jak standardowy DAC po USB lub dostarczać sygnał do DAC-ów na USB. Firma zastosowała do tego wyjścia liniowe, co umożliwia łatwą współpracę ze stacjonarnymi systemami Hi-Fi.

  Innowacyjny korektor MSEB

  HiBy R5S wyposażony jest w innowacyjną funkcję MSEB (MageSound 8-ball), która jest kolejnym autorskim rozwiązaniem firmy. Bazuje ona na korektorze parametrycznym (PEQ) i umożliwia łatwą modyfikację dźwięku bez strat na jakości. Z jej pomocą można szybko kontrolować tonalność, stopień wysunięcia wokali czy odpowiedź impulsową, a co za tym idzie - dopasowywać brzmienie do własnych preferencji.

  HiBy Link, czyli obsługa z poziomu smartfonu

  Model R5 Saber wyposażony jest do tego w funkcję HiBy Link, która ułatwia komunikację ze smartfonami. Po zainstalowaniu aplikacji HiBy Music na telefonie użytkownicy mogą sparować z nim DAP-a za pomocą łączności Bluetooth lub Wi-Fi, a następnie przeglądać bibliotekę utworów, kontrolować odtwarzacz czy zarządzać głośnością.

  Długi czas pracy na baterii

  R5S ma baterię o pojemności 3500 mAh. Gwarantuje ona do 11 godz. odtwarzania z wykorzystaniem złącza 4,4 mm oraz do 18 godz. dla złącza 3,5 mm (czas pracy różni się w zależności od ustawień systemu i typu odtwarzanych plików). DAP HiBy wyposażony jest w technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 firmy Qualcomm, co umożliwia naładowania akumulatora do pełna w zaledwie 2 godz.

  Dane techniczne:

  Komunikacja: Bluetooth, Wi-Fi
  Kodeki: AAC, aptX, LDAC, SBC, UAT
  Układ DAC: 2 x Cirrus Logic CS43198-CNZ
  Moc wzmacniacza (mW): 564
  Funkcje: nadajnik Bluetooth, odbiornik Bluetooth
  Obsługiwane serwisy: Deezer, Qobuz, radio internetowe, Spotify, Tidal
  Złącza: jack (4,4 mm), minijack (3,5 mm), USB typ C
  Obsługa kart pamięci: tak
  Wbudowana pamięć (GB): 16
  Zasilanie: akumulatorowe
  Czas pracy (h): 18
  Cechy dodatkowe: Quick Charge 3.0
  Załączone wyposażenie: etui, przewód USB, szkło ochronne
  Szerokość produtku (cm): 6,12
  Wysokość produktu (cm): 10,77
  Głębokość produktu (cm): 1,56
  Model: R5 Saber
  Kolor dominujący: czarny