Odtwarzacz przenośny HiBy Music R5 [kolor złoty]

Producent: HiBy Music
 • Dostępność:
  Zakończono produkcję Zakończono produkcję
Gwarancja: 12 miesięcy
 • Dodaj recenzję:
 • HiBy Music R5 to przenośny odtwarzacz audio, który wyróżnia się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny. Oparty jest on na platformie Android (wersja 8.1), która została wzbogacona o program HiBy Music i szereg innych autorskich funkcji, jak kodek audio UAT czy korektor MSEB.

  Inżynierowie HiBy wykorzystali do tego architekturę DTA, co umożliwiło obejście konwersji częstotliwości próbkowania systemu Android. Jest to globalna bezstratna technologia wyjściowa, która gwarantuje brak zakłóceń dźwięku na wyjściu i wejściu, które powodować może część funkcji systemu.

  Obsługa streamingu offline

  HiBy R5 umożliwia korzystanie z aplikacji firm trzecich, w tym usług streamingu muzyki, jak TIDAL, Spotify, Deezer czy Qobuz (użytkownicy mogą korzystać także z odtwarzania w trybie offline). Model jest ponadto pierwszym DAP-em, który obsługuje stumieniowanie w trybie Ultra HD w aplikacji Amazon Music, co wyraźnie poprawia jakość materiału.

  Wsparcie dla technologii MQA

  R5 wspiera standard MQA (Master Quality Authenticated). Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się wyższej jakości nagraniami, które w pełni oddają intencje artystów, a do tego są zapisane w niedużych plikach (łatwe do strumieniowania i pobierania). HiBy R5 wspiera MQA w usługach TIDAL Masters i Xiami Music.

  Qualcomm Snapdragon 425

  Szybką i sprawną pracę systemu gwarantuje 4-rdzeniowy układ Snapdragon 425 (4 x Cortex-A53 1,4 GHz), który cechuje się przy tym niskim poborem energii. R5 ma 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD (pojedynczy slot obsługujący karty do 512 GB).

  Podwójny układ Cirrus Logic CS43198

  R5 bazuje na podwójnym układzie CS43198-CNZ z linii MasterHiFI firmy Cirrus Logic. Został on profesjonalnie zaimplementowany jako pakiet QFN, co gwarantuje świetne oddawanie ciepła oraz lepszą jakość dźwięku. Cechuje się ponadto świetnym zakresem dynamicznym (do 130 dB) i niskim THD+N (nawet -115 dB). Wbudowany DSP (Digital Signal Processor) gwarantuje z kolei obsługę DSD do 256.

  Niezależny zegar systemowy

  W HiBy R5 wykorzystano podwójny aktywny oscylator kwarcowy firmy NDK o niskim poziomie szumu fazowego oraz układ FPGA o wysokiej wydajności (HBC3000). Wykorzystanie dwóch niezależnych oscylatorów (45,1584 MHz i 49,152 MHz) umożliwiło przygotowanie dwóch zegarów systemowych dla muzyki o różnych częstotliwościach próbkowania. Gwarantuje to niższy jitter, niższy poziom szumu fazowego oraz bardziej precyzyjną konwersję cyfrowo-analogową.

  Wysokiej jakości kondensatory

  Inżynierowie HiBy na potrzeby R5 wykorzystali 4 kondensatory elektrolitowe Panasonic 470 µF jako kondensatory wyjściowe, co poprawia reakcję słuchawek na transjenty o wysokiej energii. W modelu zastosowano do tego aż 11 kondensatorów tantalowych POSCAP (7 x 200 µF oraz 4 x 47 µF) o bardzo niskim poziomie ESR. Umożliwiło to bardziej efektywne filtrowanie zasilania, co przekłada się na czystszy dźwięk.

  Wyjście zbalansowane o dużej mocy

  HiBy R5 wyposażony jest w dwa moduły wzmacniacza AD8397ARDZ z systemem kontroli i rozpraszania ciepła, co podnosi jakość dźwięku i stabilność na wyjściu. Model ma do tego nie tylko złącze 3,5 mm (single ended), ale i 4,4 mm (balanced) o wyższej mocy - do 564 mW przy 32 Ω lub nawet 1040 mW przy 16 Ω.

  Bluetooth z kodekami UAT, LDAC i aptX

  R5 ma moduł Bluetooth 4.2, który działa dwukierunkowo - DAP może działać zarówno jako nadajnik, jak i odbiornik sygnału. Wspiera on dodatkowo nie tylko popularne kodeki audio, jak LDAC, aptX, AAC i SBC, ale również standard UAT.

  Rozwiązanie UAT, czyli Ultra Audio Transmission, to stworzony przez HiBy kodek audio, który gwarantuje najwyższą jakość przesyłu dźwięku po Bluetooth. Wspiera dźwięk do 192 kHz i cechuje się przepływnością do 1,2 Mb/s, a do tego ma funkcję automatycznego optymalizowania transmisji w zależności od wybranych treści.

  Innowacyjny korektor MSEB

  HiBy R5 wyposażony jest w innowacyjną funkcję MSEB (MageSound 8-ball), która jest kolejnym autorskim rozwiązaniem firmy. Bazuje ona na korektorze parametrycznym (PEQ) i umożliwia łatwą modyfikację dźwięku bez strat na jakości. Z jej pomocą można szybko kontrolować tonalność, stopień wysunięcia wokali czy odpowiedź impulsową, a co za tym idzie - dopasowywać brzmienie do własnych preferencji.

  Długi czas pracy na baterii

  R5 ma baterię o pojemności 3500 mAh. Gwarantuje ona do 11 godz. odtwarzania z wykorzystaniem złącza 4,4 mm oraz do 18 godz. dla złącza 3,5 mm (czas pracy różni się w zależności od ustawień systemu i typu odtwarzanych plików). DAP HiBy wyposażony jest w technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 firmy Qualcomm, co umożliwia naładowania akumulatora do pełna w zaledwie 2 godz.

  Dane techniczne:

  Komunikacja: Bluetooth, Wi-Fi
  Kodeki: AAC, aptX, LDAC, SBC, UAT
  Układ DAC: 2 x Cirrus Logic CS43198
  Moc wzmacniacza (mW): 564
  Funkcje: nadajnik Bluetooth, odbiornik Bluetooth
  Obsługiwane serwisy: Deezer, Qobuz, radio internetowe, Spotify, Tidal
  Złącza: jack (4,4 mm), minijack (3,5 mm), USB typ C
  Obsługa kart pamięci: tak
  Wbudowana pamięć (GB): 16
  Zasilanie: akumulatorowe
  Czas pracy (h): 18
  Cechy dodatkowe: Quick Charge 3.0
  Załączone wyposażenie: etui, kabel USB, szkło ochronne
  Szerokość produtku (cm): 6,12
  Wysokość produktu (cm): 10,77
  Głębokość produktu (cm): 1,56
  Model: R5
  Kolor dominujący: złoty