Odtwarzacz plików Fiio M15

Producent: Fiio
 • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie
  Czas realizacji: Produkt niedostępny - zakończono produkcję
 • Dodaj recenzję:
 • Fiio M15 to flagowy odtwarzacz plików o wyjątkowych właściwościach. DAP ten potrafi poradzić sobie z najbardziej zaawansowanymi formatami, a dodatkowa komunikacja bezprzewodowa pozwoli rozszerzać jego możliwości.

  Duży dotykowy ekran

  W urządzeniu zastosowano ekran dotykowy wysokiej jakości w rozmiarze 5,15 cala. Duża rozdzielczość oraz zagęszczenie pikseli znacznie ułatwia obsługę odtwarzacza Fiio M15 i jego czytelność. Wysoka responsywność urządzenia, którą uzyskano dzięki wydajnemu procesorowi Samsung Exynos gwarantuje szybkość działania i wygodę użytkowania.

  DAC wysokiej klasy

  AK4499EQ jest flagowym rozwiązaniem w zakresie przetworników cyfrowo analogowych. Konstrukcja Velvet Sound Verita gwarantuje wysoką jakość przetwarzania i wydajność, która robi wrażenie. DAC ten pozwala na natywne dekodowanie DSD512 oraz częstotliwość przetwarzania do 768kHz. Odstępność sygnału od szumu kształtuje się na poziomie 140dB, a THD+N poniżej -124dB.

  Jeżeli zechcesz wykorzystać odtwarzacz jako zewnętrzny DAC np. do komputera to przetwarzaniem sygnału zajmie się procesor XMOS, który zapewni przetwarzanie sygnału w zakresie 768kHz/32-bit, a także obsługę formatu DSD512.

  Komunikacja bezprzewodowa

  Za wysoką jakość transmisji bezprzewodowej Bluetooth w odtwarzaczu Fiio M15 odpowiada procesor firmy Qualcomm CSR8675. Dla transmisji do Twoich ulubionych słuchawek możesz wykorzystać kodeki LDAC/aptX/aptX HD/LDAC/HWA/SBC. Odtwarzacz pozwala też na odbiór sygnału Bluetooth i pracę jako wzmacniacz. W tym przypadku do dyspozycji masz dokładnie te same kodeki plus dodatkowo standard AAC.

  Zaawansowane zegary

  Dwa kryształy japońskiej konstrukcji wspomagają zachowanie szumu fazowego na wyjątkowo niskim poziomie, aż do -140dB @ 1kHz. Dodatkowo zyskujemy wyjątkowo niski jitter.

  Wyjątkowe komponenty dodatkowe

  Konstrukcja urządzenia to nie tylko zaawansowane przetworniki i procesory, ale także podstawowe komponenty możliwie najwyższej klasy. W urządzeniu zastosowano rezystory o wysokiej precyzji, które dodatkowo pracują z wyjątkowo niskimi wahaniami temperatury. Nie zapomniano również o specjalnych kondensatorach, a także filtrach low-pass. Całość zbudowano na płytce drukowanej z pozłacanymi obwodami.

  Solidne wzmacniacze

  Cały przetworzony sygnał trafia do sekcji wzmacniaczy zbudowanej w oparciu o układy OPA2211, OPA1612 i OPA1622. Dzięki tak rozbudowanej sekcji wzmacniającej nigdy nie zabraknie Ci energii, nawet w wysoko impedancyjnych słuchawkach przewodowych. Takie rozwiązanie gwarantuje również wyjątkową jakość finalnego sygnału, który trafia do słuchawek pozwalając usłyszeć nawet najmniejsze detale.

  Sekcja wzmacniacza w odtwarzaczu Fiio M15 automatycznie dopasowuje pracę układów do podłączonych słuchawek dzięki technologii Active Servo Power.

  Długi czas pracy

  Odtwarzacz może pracować, aż do 15h co przy tak zaawansowanym produkcie jest naprawdę dużym wynikiem. W urządzeniu zastosowano baterie japońskiej konstrukcji. Odtwarzacz pozwala również wykorzystać szybkie ładowanie.

  Duża pamięć

  Do dyspozycji użytkownika oddano 64GB pamięci wewnętrznej, które można rozbudować za pomocą karty Micro SD.

  Wyjątkowa konstrukcja

  Całe urządzenie zbudowano w oparciu o aluminiowy korpus. Wyświetlacz został zabezpieczony szkłem Gorilla Glass, dzięki któremu masz pewność, iż Twój odtwarzacz będzie zawsze bezpieczny.

  Dane techniczne:

  Procesor: Exynos 7872 14nm
  DAC: AK4499EQ x 2
  Wyświetlacz (cale): 5,15"
  Odtwarzanie plików: DSD64/128/256, DST iSO, DXD, APE FAST/High/Normal, APE Extra High, APE Insane, Apple Lossless, AIFF, FLAC, WAV, WMA LOSSLESS, MP3, OGG, WMA, AAC
  Obsługa MQA: 8x MQA
  Obsługiwane serwisy: Możliwość instalacji dowolnych aplikacji dla systemu Android
  Moc wzmacniacza (W): 285mW (16Ω), 405mW (OE Mode / 16Ω), 215mW (32Ω), 490mW (OE Mode / 32Ω), 31mW (300Ω), 70mW (OE Mode / 300Ω)
  Wyjścia: Duży jack 2,5mm i mały-jack 4,4mm (zbalansowane), mini-jack 3,5mm (niezbalansowane / coax)
  Bluetooth: 5.0 (LDAC / aptX / aptX HD / SBC)
  Wifi: 2.4Ghz i 5Ghz
  Pamięć: 64GB (wbudowana), Karta microSD (brak w zestawie)
  Funkcje dodatkowe: Airplay, Fiio Link, DLNA, tryb USB DAC, SPDIF Output
  Wejścia: USB-C