Głośniki z wbudowanym radiem - jakie rozwiązanie wybrać?

28-10-2020

Głośnik z radiem Pure

Klasyczne radio to coś co towarzyszy nam od wielu lat umilając czas solidną porcją muzyki, informacji czy też ciekawymi audycjami tematycznymi. Wszyscy znamy klasyczne radio FM, które w naszym kraju dostępne jest od wielu lat. Co raz większą popularność zdobywają jednak stacje cyfrowe - tu pojawia się choćby technologia cyfrowa DAB/DAB+. Niestety jej rozwój jest u nas mocno spóźniony i powolnie pnie się do przodu, ale są już dostępne pierwsze stacje w cyfrowej jakości.

Jednak może to być za mało i tu z pomocą przychodzą nam radia internetowe, które na dzień dzisiejszy pozbawiają nas ograniczeń. Dostęp do audycji z całego świata jest bardzo łatwy i nie wymaga nic poza dostępem do internetu oraz urządzeniem, które ułatwi nam jego odsłuch.

Nie wszyscy jednak potrzebują takiej ilości muzyki i wystarcza im kilkanaście krajowych stacji dostępnych w paśmie FM. Poniżej więc prezentujemy Państwu kilka grup produktowych w zależności od tego w jaki sposób lubią Państwo radia słuchać. Niektóre głośniki z radiem oferują nam dodatkowo bezprzewodowe przesyłanie dźwięku w standardzie Bluetooth, a także obsługę dodatkowych serwisów internetowych.

Podstawowe głośniki z radiem

Jeżeli wystarczający będzie dla nas dostęp do pasma FM i/lub DAB/DAB+ to warto zacząć od produktów marki JBL z linii Tuner, które zaoferują nam mobilność oraz odbiór stacji radiowych we wspomnianych powyżej pasmach. Dodatkowo głośniki te są odporne na warunki zewnętrzne i możemy zabrać je ze sobą w dowolne miejsce. Są wyposażone również w technologię Bluetooth, która pozwoli nam przesłać muzykę z telefonu.

Głośniki bluetooth z radiem JBL Tuner

Kolejną marką, której produkty cechuje wysoka mobilność oraz ciekawe rozwiązania techniczne są produkty marki Pure. Dostępne mamy zarówno rozwiązania mniejsze jak i większe, oferujące dodatkowe funkcje.

Głośniki mobilne Pure z radiem

Zaawansowane głośniki z radiem

W naszej ofercie dostępne są produkty marki Lenco, które oferują znacznie większe możliwości niż wspomniane powyżej produkty. Są niestety rozwiązaniami bardziej stacjonarnymi, ale poza tunerami FM i DAB/DAB+ zaoferują nam mnóstwo dodatkowych źródeł.

Lenco radio internetowe

W głośnikach tych do dyspozycji mamy również radio internetowe. Ilość stacji sięga pod astronomiczne 40000, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli to nadal będzie mało w najwyższych modelach znajdziemy funkcję Spotify Connect, która pozwoli nam odtworzyć swoje ulubione playlisty z tego serwisu streamingowego. Do wyboru mamy również modele z odtwarzaczem CD/MP3, USB czy wejściami analogowymi, a także bezprzewodowym przesyłaniem dźwięku w technologii Bluetooth.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą głośników z radiem: